Krema za torto, nadev

piscanecPP  

član od: 5.1.2004

sporočila: 1

tema odprta - 5. jan 2004 21:27 | ogledi: 9.066 | odgovori: 9

Rada bii naredila jagodno torto in zelo bi mi pomagali s kaksnim receptom za nadev/ Jagoden ali iz pudinga, smetane... karkoli

Hvala za odgovore.

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

5. jan 2004 21:44

Čisto enostaven je takle (Jaz ga delam kar na pamet): vzamem 500 g skute (ali več), sadje po želji (višnje, jagode, borovnice, vloženo, zmrznjeno, sveže,...), sladko smetano, kislo smetano, sladkor in želatino. Sadje zmiksam (bolj ali manj fino, odvisno od želja), zmešam s skuto in kislo smetano ali jogurtom (po okusu), dodamo sladkor (po okusu) in želatino (raztopljeno po navodilih). Za tako količni vzamem 7 ali 8 listov želatine, jih raztopim in dodam v nadev. Šele nato dodam stepeno smetano (ali pa je sploh ne dodam, odvisno komu je namenjena) in vlijem na biskvit (biskvit vložim v tortni obod). Biskvit je lashko samo spodaj, dvoplasten, krema tudi zgoraj, itd. Možnosti je več. Biskvit vedno namočim s sokom. Torto dam čez noč v hladilnik, zjutraj snamem obod in okrasim s smetano (ni pa nujno). Torta pride ful sveža. Moji najljubši variaciji sta višnjeva s čokoladnim biskvitom in borovničeva s svetlim biskvitom. PS: Krema pride zelo tekoča, vendar jo želatina učvrsti, tako da se ne ustrašiti. Če je res tekoča (npr. zmrznjene borovnice), dam kak čist želatine več. Sporočilo je spremenil(a) Maya May dne 05. jan 2004 21:45:11

piscanecPP  

član od: 5.1.2004

sporočila: 1

6. jan 2004 2:57

hvala lepa za odgovor, zal imam majhen problem. Moz je alergicen na smetano. Ranka Cepin

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

6. jan 2004 8:32

Jaz ti predlagam recept brez smetane: 250 g masla, 200 g sladkone moke po želji lahko dodaš rumenjak stepaš, da penasto naraste. Iz 4,5 dcl mleka skuhaj jagodni puding brez sladkorja. Puding ohladiš in vmešaš v kremo iz masla. Namažeš na tortne podlage po katerih si naložila jagode. Za drugačen okus kreme skuhaš drug puding, meni je najboljši kakavov ali lešnikov. Poskusi ! Lep pozdrav, Klavdija

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

6. jan 2004 17:26

No, potem pa lahko narediš brez smetane - tudi jaz je včasih ne dodam, če je namenjena komu, ki je ne je zaradi maščob, je ne mara,...

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. jan 2004 17:34

Kaj pa, če bi namesto smetane dala šlag peno? Po mojem bi se enako dobro obneslo...če jo tvoj mož seveda sme... LP Zala

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

6. jan 2004 18:16

Kremo za nadev lahko narediš iz jogurta, navadnega ali sadnega, iz poljubnega sadja in želatine. Jaz delam jagodno torto tako. Nikoli ne dodajam sladkorja in sadja ne miksam, temveč narežem na manjše kose; borovnice, višnje pa pustim cele. Da bo krema lepše barve, jo pobarvaj z naravnimi barvili (zmiksane borovnice, višnjev sok, sok rdeče pese...). Z želatino je pa tako: 12 listov za liter vode. Vse kar je zgoraj našteto je mnogo gostejše od vode. Če imaš 1/2 l jogurta in sadja in dodatkov po želji, ti po zadostovalo 6 listov želatine. Ne boj se, da ti krema ne bo uspela, saj ne delaš aspik, temveč rahel nadev za torto. Krema, ki vsebuje preveč želatine, tudi ni O.K.. Pa še to: Ko raztopiš predhodno namočeno želatino, ji počasi primešaj jogurt, da jo ohladiš. Če boš vročo zlila v jogurt bo zakrknila in nič od torte!!!!!! Sem se razpisala? Pa menda ni tako hudo. Pečem namreč torte po naročilu, molo drugačne kot ste jih vajeni iz slaščičarskih izložb....Ja, pa so torte velikanke in zelo, zelo okusne in še malo kalorične... LP, PACKA

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. jan 2004 23:14

Packa, ali imaš "v rokavu" kaj takega, kar bi bilo po okusu in izgledu podobno skutini kremi, ki je v skutinih pitah hvastija - ta krema je čez vse!!! ALi pa mogoče čokoladni kremi, ki je v njihovih pitah?? Enkrat sem že naredila takšno pito in za kremo uporabila recept s segrevanjem smetane in čokolade (s tega foruma), vendar je krema po miksanju postala svetlo rjava, tista v havstijinih pitah pa je temna! Ali ima kdo kakšen nasvet, kako do bolj temne kreme (čokolade ne bi več dodajala, ker se mi zdi da je je že dovolj). LP Zala

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

7. jan 2004 11:55

Zala, ne poznam pit hvastija. Rabim malo več informacij, potem pa ti mogoče lahko pomagam. Temno kremo boš vedno dobila iz kakava. LP, PACKA

vesna.p  

član od: 21.12.2003

sporočila: 32

10. jan 2004 18:55

Če tvoj mož ni alergičen na rastlinsko smetano za stepanje ti predlagam tale recept za jagodno kremo: 1 jagodni kompot ( verjetno zdaj nimaš svežih, ) 200 g skute ( lahko pa smetano nadomestiš z jagodnim ali navadnim jogurtom ) 2 dcl rast. smetane lupinico pol limone 1 vanili sladkor, malo ruma, da zadiši želatino (jaz uporabljam želatino v prahu ) 2 zvrhani mali žlički želatine preliješ z 1,5 dcl vode, da nabrekne (najbolje kar v manjšem loncu, ker jo boš potem segrevala na štedilniku ), jagode precediš in prihraniš sok, polovico jagod zmiksam z skuto, dodam stepeno smetano ali jogurt, vanili, rum, lupinico, želatino na štedilniku (minimum) stopiš, da je popolnoma gladka in ji priliješ hladen jagodni sok, nato primešaš v želatino s sokom nekaj žlic skutne mase, vse skupaj dodaš k ostali masi in dobro premešaš, na koncu dodaš cele jagode in porabiš za nadev. Pravzaprav lahko recept uporabiš za vse vrste sadja! Pri nas doma so torte vedno z skutno-sadnimi nadevi. LP Vesna.p

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti